روایت عاشورا
عاشورا پیام زندگی
درباره وبلاگ


مطالب جامعی درباره ی واقعه ی عاشورا از جمله پیام عاشورا ، احادیث عاشورا ، معرفی كتب عاشورایی ، نمای عاشورایی ، موبایل عاشورایی و ...

مدیر وبلاگ :
خرید بک لینک
نظرسنجی
چقدر درباره عاشورا می دانید؟

دوشنبه 27 اسفند 1397

شما برای انتخاب سبک دکوراسیون اتاق خواب گزینه های مختلفی در اختیار دارید از جمله سبک مدرن، کلاسیک،فانتزی برای اتاق کودک و یا سبک های سلطنتی که بسیار مجلل طراحی می شود اما نکته اصلی  راحتی و هماهنگی با ابعاد اتاق خواب شماست.

به طور کلی سرویس خواب شامل مواردی مانند تخت، پاتختی، میز توالت، آیینه، کمد دراور، پاف است که بستگی به سطح فضا و سلیقه ممکن است برخی از این موارد از جمله پاف مورد استفاده قرار نگیرد.

یکی از مجموعه های معتبر در مورد معماری و دکوراسیون داخلی، مجموعه آرچیکان است که با بکارگیری تجربیات معتبر از طراحان دکوراسیون داخلی و نیز ترجمه مقالات سایتهای معتبر اقدام به انتشار روزانه مطالب مفید به ویژه در مورد دکوراسیون اتاق خواب نموده که به عنوان یک منبع اطلاعات مفیدی می تواند شما را در انتخاب صحیح راهنمایی کند.

به عنوان نمونه به دو مطلب اشاره می کنیم:

دکوراسیون اتاق خواب ، ۲۱ مدل لوکس و زیبا

چیدمان اتاق خواب ، ۵ مورد لوازم ضروری

همچنین مقالات متنوع جدید معماری و دکوراسیون داخلی که روزانه منتشر می شود.

شما با مراجعه به سایت آرچیکان به همه این موارد دسترسی خواهید داشت.نوع مطلب : رپورتاژ، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

 امام حسین علیه السلام از مدینه رهسپار مكه مى شد براى برادرش محمد بن حنفیه كه در مدینه باقى ماند، وصیت نامه اى نوشت . مادر محمد بن حنفیه فرزند امیر المومنین على بن ابیطالب علیه السلام ، زنى از قبیله بنى حنفیه بود و بدین جهت او را محمد بن حنفیه مى گفتند. ولى مردى بزرگوار و شجاع و با تقوى بود و هر چند كیسانیه كه طایفه اى از شیعه بوده اند او را امام دانسته اند، اما او خود بعد از پدر بزرگوارش امیر المومنین علیه السلام به امامت برادرش امام حسن علیه السلام و سپس به امامت برادر دیگرش امام حسین (ع )، و سپس به امامت برادر زاده اش على بن الحسین سجاد (ع ) معتقد بود و از رجال بزرگوار اهل بیت (ع ) مى باشد، و در جنگ هاى امیر المومنین مردانگى ها نشان داده است (1) سید ابن طاووس این وصیت نامه را نقل مى كند، در این وصیت نامه امام حسین علیه السلام انگیزه قیام خود را بیان كرده است و راهى را كه با هر پیش آمدى در پیش ‍ خواهد گرفت روشن ساخته است . و نیز به انگیزه هاى باطل كه آدمى را تحریك مى كند و در راه تامین شهوات و تمایلات نفسانى به مبارزه وادار مى سازد و ساحت مردان حق از چنان انگیزه هایى پاك و منزه است ، اشاره كرده است :
بسم الله الرحمن الرحیم هذا ما اوصى به الحسین بن على بن ابى طالب الى اخیه محمد المعروف بابن الحنفیه : ان الحسین یشهد ان لا اله الا الله وحده لا شریك له و ان محمدا عبده و رسوله ، جاء بالحق من عند الحق و ان الجنته حق و النار حق و ان الساعه آتیه لا ریب فى ، و ان الله یبعث من فى القبور، و انى لم اخرج اشرا و لا بطرا و لا مفسدا و لا ظالما و انما خرجت لطلب الاصلاح فى امه جدى صلى الله علیه و آله . ارید ان امر بالمعروف و انهى المنكر و اسیر بسیره جدى و ابى على بن ابى طالب ، فمن قبلنى یقبول الحق فالله اولى بالحق و من رد على هذا اصبر حتى یقضى الله بینى و بین القوم بالحق و هو خیرالحاكمین ، و هذه وصیتى یا اخى الیك و ما توفیقى الا بالله علیه توكلت و الیه انیب (2)
به نام خداى بخشاینده مهربان ، این است وصیت حسین بن على بن ابى طالب به برادرش محمد بن حنفیه ، راستى كه حسین به یگانگى پروردگار و اینكه موجودى قابل پرستش جز او نیست و شریك ندارد گواهى مى دهد. و نیز شهادت مى دهد كه محمد بنده و فرستاده او است كه حق را از نزد حق آورده است و بهشت و دوزخ حق است ، و روز حساب مى رسد و شكى در آن نیست ، و خداوند مردگان در گورها خفته را زنده مى كند.
اینهایى كه امام بیان كرد همان عقایدى است كه براى هر مسلمانى ضرورى است و با نداشتن این عقاید نمى توان مسلمان بود، و ظاهرا مراد امام آن باشد كه همین اصول امروز در خطر است و اگر كار بدین منوال بگذرد بسا دستگاه خلافت از تعرض به اصول دین هم صرف نظر نكند و در حقیقت انگیزه ى واقعى قیام امام علیه السلام حفظ همین اصول و مبانى و اساس ‍ است كه دیگر شئون مذهبى و اجتماعى مسلمانان بر آنها بار و استوار است .
سپس نوشت : كه این نهضت من نه براى سركشى و طغیان و نه از روى هواى نفس ، و انگیزه شیطانى است ، و نه منظور آن است كه كارى تباه انجام داده باشم ، و یا بر كسى ستمى روا دارم ، تنها آنچه مرا به این جنبش عظیم دعوت مى كند، آن است كه وضعیت امت جد خود را به صلاح آورم و از فساد كارى جلوگیرى كنم . و راه امر به معروف و نهى از منكر را در پیش گیرم . و روش جد خود رسول خدا صلى الله علیه و آله و پدر خود على علیه السلام را دنبال كنم

در این وصیت نامه امام انگیزه ى قیام خود را بیان مى كند و مردم را در جریان قیام خویش مى گذارد تا بدانند كه این قیام یك قیام عادى و یك قیام نفسانى و نهضتى بر مبناى هواى نفس و تمایلات بشرى نیست ، از اینرو مى گوید من براى خوشى و سرگرمى و براى لذت بردن و براى گردآورى ثروت بیرون نرفتم ، براى تبهكارى هم بیرون نمى روم . راه و رسم ستم را هم در پیش نگرفته ام و انما خرجت لطلب الاصلاح فى امه جدى صلى الله علیه و آله با این جمله امام علیه السلام نشان مى دهد كه براى امت اسلامى در سال شصتم هجرت یك فساد اجتماعى و دینى خطرناكى پیش ‍ آمده ، فسادى كه جز با قیامى شدید و خونین اصلاح پذیر نیست ، فسادى كه اصلاح آن جز از دست رهبرى مانند حسین بن على علیه السلام كه آیه تطهیر در قرآن سوره احزاب شهادت به عصمت او داده ساخته نیست ، فسادى كه اصلاح آن با خواندن خطبه و انتشار مقالات مذهبى امكان پذیر نیست .
سپس گفت : هر كس در مقابل دعوت من قیافه تسلیم و پذیرش به خود گرفت و حق را از من پذیرفت چه بهتر، و هر كس هم نپذیرد و عكس العمل نشان دهد باز شكیبایم و در راه تعقیب هدف خویش از پیشامدهاى ناگوار و مصیبتها و ناملایمات باكى ندارم (شكیبایم نه به آن معنى غلطى كه گاهى تصور مى شود، یعنى دست روى دست مى گذارم تا یزید هر چه مى خواهد انجام دهد، بلكه به آن معنى صحیحى كه شایسته مقام امام است ، و به همان معنى صبر اساس ایمان و خداپرستى است یعنى این راه را اگر چه یكتنه باشد به پایان خواهم برد، تا خدا میان من و میان این مردم به حق داورى كند، و خدا از همه داوران در داورى داناتر و تواناتر است (
سپس نوشت : اى برادر من این وصیت من است براى تو و توفیق را جز از خداى نخواهم و تنها بر وى توكل مى كنم و به سوى او باز مى گردم .

پی نوشتها:

1- نوشته اند كه پادشاه روم دو مرد پهلوان یكى تنومند و دیگرى نیرومند و قوى پنجه براى مسابقه نزد معاویه فرستاد تا با پهلوانان اسلامى مشت و پنجه نرم كنند، معاویه به عمرو بن عاص گفت حریف این مرد یك قامت را داریم و او قیس بن سعد بن عباده است ، اما براى آن دیگرى به فكر تو احتیاج داریم چه كسى مى تواند با وى زورآزمایى كند و بر او پیروز آید؟ عمرو گفت دو نفر در نظر دارم كه هر دو را دشمن مى دارى یكى محمد بن حنفیه و دیگرى عبدالله بن زبیر. معاویه گفت هر كدام اكنون به ما نزدیك تر است وى را فرا خوان . عمرو از محمد بن حنفیه خواست كه این مهم را كفایت كند، معاویه در مجلس عمومى نشست و بزرگان دولت و ملت نیز حاضر شدند و مرد زورمند اولى به میدان زورآزمایى درآمد و با محمد روبرو شد محمد گفت : با بنشین و دست خود را به من ده تا تو را از جاى بكنم با من مى نشینم و تو دست مرا بگیر و از جاى بلند كن تا زورمند از ما دو نفر تشخیص ‍ داده شود اكنون چه مى خواهى مى نشینى یا بنشینم ؟ رومى گفت بنشین محمد نشست و دست خود را به مرد رومى داد ولى پهلوان رومى آنچه كرد نتوانست محمد را جنبش دهد و به ناتوانى خود اعتراف كرد، محمد ایستاد و رومى نشست و دست خود را به پهلوان اسلام داد محمد با یك حركت بى درنگ او را از جاى كند و در هوا نگهداشت و آنگاه بر زمین انداخت حاضرین بر قدرت او آفرین گفتند و معاویه نیز خوشحال گردید. بار دیگر پهلوان بلند قامت رومى در صحنه مسابقه سربلند كرد قیس بن سعد كه حاضر بود به گوشه اى رفت و زیر جامه از پا در آورد و به رومى داد تا بپوشد زیر جامه قیس تا بالاى سینه پهلوان رومى رسید و زیر پاى او نیز كشیده مى شد، رومى شرمنده و جاى خود را گرفت و نشست بزرگان انصار از اینكه قیس در چنان مجلس رسمى زیر جامه را از پا درآورد ناراحت شدند و قیس را ملامت كردند و او در جواب با گفتن اشعارى عذرخواهى كرد.
2- بحار الانوار 44: 338/37

منبع: كتاب بررسى تاریخ عاشورانوع مطلب : اسرار عاشورا، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
جمعه 24 اسفند 1397

هنگام سفر این داروها را همراه داشته باشید!

هنگام سفر این داروها را همراه داشته باشید!

لیست داروهای مورد نیاز در سفر چیست؟ همراه داشتن داروها در سفر چه ضرورتی دارد؟

بسیاری از افراد، قبل از سفر تمام وسایلی که فکر می کنند، لازم است را همراه خود می آورند به جز دارو. به همراه داشتن دارو در سفر بسیار مهم است، زیرا ممکن است در مکانی باشید که امکان دستر سی به داروخانه وجود نداشته باشد. در این مقاله قصد داریم، داروهای ضروری در طول سفر را به شما معرفی کنیم.

 داروهای ضد تهوع

بسیاری از افراد، در طول سفر با ماشین سواری یا هواپیما دچار تهوع و سرگیجه می شوند. به همراه داشتن داروهای ضد تهوع می تواند به آنها بسیار کمک کند. پیشنهاد می کنیم قبل از حرکت از این قرص ها مصرف نمایید تا از بروز این حالت پیشگیری کنید.

داروهای ضد اسهال و یبوست

 ممکن است در طول سفر به دلیل تغییرات آب و هوایی و یا امتحان کردن غذاهای جدید، فرد دچار یبوست و یا اسهال شود. به همین خاطر به همراه داشتن داروهای ضد اسهال و یبوست ضروری هستند. در واقع داروهای ضد اسهال و یبوست به شما کمک خواهد کرد که از سفر خود لذت ببرید و نگران تغییر مزاج خود نباشید.

داروهای ضد حساسیت

هنگام سفر این داروها را همراه داشته باشید!

ممکن است فرد در طول سفر به دلیل تغییرات آب و هوا، دچار حساسیت شود. این حساسیت ها معمولا با سر درد همراه هستند. هم چنین گاهی نیش حشرات و یا حتی گونه خاص گیاهی ممکن است باعث بروز حساسیت در فرد شود. به همین دلیل به همراه داشتن داروهای ضد حساسیت می تواند کمک زیادی به فرد کند.

پماد ضد قارچ و ضد باکتری

یکی دیگر از داروهای ضروری در طول سفر، پمادهای ضد قارچ و ضد باکتری می باشد. اگر در طول سفر، دست یا پای شما بریده شده با استعمال این پماد از عفونی شدن آن جلوگیری کنید. هم چنین این پماد ها، باعث کم شدن التهابات زخم ها می شوند.

داروهای مسکن و تب بر

اگر فرد در طول سفر به دلیل کم خوابی و یا تغییرات آب و هوایی، دچار سر درد شد، داروهای مسکن می توانند کمک زیادی به او کنند. پیشنهاد می کنیم در طول سفر، حتما این نوع داروها را به همراه داشته باشید. البته در پرواز های خارجی، داشتن داروهای مسکن کمی درد ساز می باشد؛ زیرا این داروها در برخی از کشورها، نوعی مواد مخدر محسوب می شوند و به هیچ عنوان اجازه همراه داشتن مسکن ها را نخواهید داشت. حتما قبل از سفر، در مورد کشور مورد نظر تحقیق کنید.

مصرف داروی-زیپمت

هنگام سفر این داروها را همراه داشته باشید!

توجه داشته باشید اگر پزشک، داروی زیپمت برای شما تجویز کرده، حتما نسخه آن را به همراه داشته باشید؛ زیرا ممکن است در فرودگاه اجازه حمل آن را به شما ندهند و دچار دردسرهای زیادی شوید. هم چنین تمامی داروها باید برچسب مخصوص داشته باشند.

 

منبع : chaharfasl.netنوع مطلب : رپورتاژ، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
سه شنبه 7 اسفند 1397

در تفاوت درس‏ها و عبرت‏ها اشاره كردیم كه در عبرت‏ها تنها به الگوهاى شایسته و خوبیها نگاه نمى‏كنیم، بلكه بدیها و زشتیها و رذالت‏ها را نیز مى‏بینیم. در این بحث از عوامل زمینه‏ساز این رویداد، علت سكوت و بى‏تفاوتى مردم در برابر قیام امام‏حسین(ع) و یا بالاتر، ضدّیت با آن، و چگونگى بهره‏گیرى از این حادثه بحث مى‏شود. عبرت‏گیرى از حادثه عاشورا را مقام معظم رهبرى چنین ترسیم مى‏كند:
«اوّلین عبرتى كه در قضیّه عاشورا ما را متوجه خود مى‏كند این است كه ببینیم چه شده كه پنجاه سال بعد از درگذشت پیامبر(ص) جامعه اسلامى به آن حدّ رسید كه كسى مثل
امام‏ حسین(ع) ناچار شد براى نجات جامعه این چنین فداكارى بكند....مگر چه وضعى بود كه حسین بن على(ع) احساس كرد كه اسلام فقط با فداكارى او زنده مى‏ماند و الّا از دست مى‏رود؟ عبرت این‏جاست، ما باید نگاه كنیم و ببینیم كه چه شد كه فردى مثل یزید بر جامعه اسلامى حاكم شد؟...چرا باید وضعى پیش بیاید كه كسى مثل حسین بن على(ع) ببیند چاره‏اى ندارد جز این فداكارى عظیم، كه در تاریخ بى‏نظیر است.

http://ashooraeyan.mihanblog.com

چه شد كه آنها به این‏جا رسیدند؟ این همان عبرت است.... چه شد كه بیست سال بعد از شهادت امیرالمؤمنین(ع) در همان شهرى كه ایشان حكومت مى‏كرد سرهاى پسران امیرالمومنین را بر نیزه كردند و در آن شهر گرداندند...و دخترها و حرم امیرالمؤمنین را در بازار كوفه گرداندند...» (1) پاسخ به پرسش‏هاى یاد شده و بررسى و تحلیل عوامل و زمینه‏ هاى این حادثه مى‏تواند مایه عبرتى براى جامعه اسلامى و نظام و حكومت دینى ما باشد، چرا كه وقتى انقلاب پیامبر اسلام(ص) را آن عوامل به فاجعه‏اى بزرگ چون شهادت حسین بن على(ع) و یارانش و اسارت اهل بیت آن بزرگوار كشانید، بى‏تردید اگر به جان انقلاب و نظام ما بیفتد همان بر سر انقلاب و نظاممان خواهد آمد كه بر انقلاب بزرگ پیامبر(ص) آمد؛ عبرت عاشورا، این جاست. اگر عوامل زمینه‏ساز این حادثه را به درستى شناختیم و از آن عبرت گرفتیم، یعنى تلاش كردیم كه انقلاب ما دچار آن آفت نشود، شاهد عاشورایى دیگر نخواهیم بود و اگر خداى نخواسته عبرت نگرفته و به وظیفه خود عمل نكردیم همان سرنوشت نیز در انتظار ما خواهد بود.

پی نوشتها:

1- سخنان مقام معظم رهبرى در جمع بسیجیان، 71/4/23

منبع: کتاب درس‏ها و عبرت‏هاى عاشورا در عرصه رفتار سیاسىنوع مطلب : درس‏ها و عبرت‏هاى عاشورا، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
یکشنبه 5 اسفند 1397

کیش یکی از اصلی ترین مقاصد گردشگری برای مسافران داخلی در کشور ماست . روزانه بیش از چندین پرواز از شهرهای مختلف کشورمان راهی جزیره کیش میشوند و هزاران نفر اقدام به تهیه بلیط کیش برای بازدید از این جزیره زیبا مینمایند  .

اما چرا این جزیره انقدر طرفدار دارد و این تعداد مسافر برای تهیه بلیط کیش از شهرهای مختلف کشور اقدام مینمایند . پاسخ این پرسش را میتوان در زیباییهای طبیعی و بکر این جزیره جستجو کرد .

تور کیش و بلیط کیش

کیش جزیره ای برای غواصی و آرامش

معمولا زمانی که صحبت از آرامش و غواصی می‌شود ناخودگاه به جزیره ی زیبای کیش و سواحل نیلگون و زبیای خلیج فارس فکر می کنیم و هوس می‌کنیم تا سفری به این جزیره زیبا داشته باشیم.

پس خودتان را برای یک روز هیجان انگیز آماده کنید، لباس غواصی بپوشید و کپسول هوای را چک کنید و در آخر خودتان را در آب های خلیج فارس رها کنید. اگر منصرف شدید و نیامدید بی شک یکی از زیباترین سواحل مرجانی دنیا را از دست داده‌اید و سال‌ها حسرت آن را خواهید داشت .

ساحل مرجانی خلیج فارس به علت برخورداری از مرجان‌هایی به اشکال مختلف و صدف‌های رنگارنگ و انواع حلزون‌ها و سنگ‌های دریایی که هراز گاهی آب خلیج آنها را به ساحل می‌آورد، به اندازه ای زلال و شفاف هستند که به راحتی می توانید هر موجود جنبنده‌ای را در داخل آب ببینید.

بعضی اوقات نیز مرجان‌های رنگی در زیر آب دیده می شود که بسیار جذاب و تماشایی هستند.

مرجان‌ها پس از مرگشان به صورت سنگ‌های اسفنجی با روزنه‌هایی ریز مانند استخوان‌های سفید رنگی می شوند که باعث زیبایی چندین برابر سواحل کیش شده است.

با غواصی در جزیره کیش شانس بازی کردن با دلقک ماهی و خیار دریائی را خواهید داشت که قطعا تجربه ی فراموش نشدنی خواهد بود.

از دیگر اماکن گردشگری و دیدنی که می توان برای گردشگران کیش معرفی کرد قنات کیش است که در حدود بیش از ۲۵۰۰ سال قدمت دارد و زمانی آب شرب ساکنان قدیمی جزیره را تامین می‌کرده است و امروزه به شهر زیرزمینی کاریز برای بازدید گردشگران مبدل شده است. این شهر دیدنی در عمق ۱۶ متری زیر زمین قرار گرفته است. بخشی از سقف آن با سنگواره، صدف و مرجان‌هایی که ۲۷۰ تا ۵۷۰ میلیون سال قدمت دارند مزین شده است.

شهر زیرزمینی کاریز در فهرست آثار ملی ثبت شده است و به دو دلیل می تواند در فهرست آثار و ابنیه جهانی، مطرح و ثبت گردد. اول دلیل این است که کاریز در دل تنها جزیره مرجانی دنیا قرار دارد و دومین دلیل، تنها بنایی است که سقف هایش با صدف‌ها و مرجان‌های طبیعی پر شده است.

جزیره کیش با نظر داشتن وسعتش یکی از وسیع‌ترین و کم‌خطرترین سواحل دنیا به شمار می رود. زیرا آب‌های ساحلی کیش فاقد کوسه می باشند و استفاده از آب دریا کاملا بی‌خطر است.

البته کوسه‌هایی که گاهی در ساحل دیده می‌شوند، از ماهی‌های کوچک تغذیه می‌کنند و برای شناگران خطری ندارند.

ساحل کیش یکی از استثنایی ترین سواحل دنیاست چراکه هم در فصل سرما و هم در فصل گرما میزبان گردشگران داخل و خارج کشور خواهد بود همین حالا برای رزرو بلیط کیش دست به کار شوید و اگر نگران قیمت بلیط کیش هستید ما به شما بلیط های لحظه آخری کیش را پیشنهاد میکنیم .

اگر تمایل دارید در فصل زمستان به جزیره ای کیش سفر کنید گویی در فصل بهار در جزیره کیش هستید چراکه جزیره کیش در این زمان از سال، آب هوایی مطلوبی دارد بنابراین برای تهیه بلیط کیش همین امروز دست به کار شوید.

تنها کافیست جهت سفر به جزیره کیش تور کیش خود را رزرو کنید. با توجه به امکانات، جاذبه های دیدنی خاص جزیره سفر به آن هزینه مناسبی را برایتان در پی خواهد داشت.

یکی دیگر از جاذبه های جزیره که توصیه می شود از دست ندهید، تماشای غروب آفتاب در کنار ساحل صخره‌ای و کشتی یونانی کیش است.

همچنین مراکز خرید کیش از شیک‌ترین و مجهز ترین مراکز خرید در ایران به شمار می رود.

شرایط ویژه کیش برای رشد صنعت گردشگری

تور کیش و بلیط کیش

شرایط ویژه کیش برای رشد صنعت گردشگری

در گفت و گویی که فدریکو سوماروگا با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش داشتند در ارتباط با انتقال تجربیات صد ساله صنعت گردشگری سوییس به جزیره کیش آمادگی خود را اعلام کردند.

غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با فدریکو سوماروگا مدیر ارشد پروژه‌ های گردشگری سوئیس جهت ایجاد زمینه های مشترک برای تبادل گردشگر و بررسی راهکارهای توسعه روابط اقتصادی و گردشگری دیدار و گفت و گو کردند.

مظفری در این دیدار از ظرفیت های خوب گردشگری جزیره کیش، عدم نیاز به دریافت روادید برای گردشگران خارجی، معافیت های مالیاتی و گمرکی و تسهیلات قانونی برای سرمایه گذاران خارجی و همچنین از آمادگی برای تعاملی نزدیک در حوزه های گردشگری و اقتصادی خبر دادند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش به سابقه درخشان کشور سوئیس در صنعت گردشگری تاکید کردند. بهره مندی از تجارب موفق این کشور با تعامل بیشتر دو طرف در زمینه های آموزشی را امری ضرورری تلقی کردند.

وی اضافه نمود: با سرمایه گذارى هاى جدى و هدفمند در جزیره کیش می توانیم توسعه گردشگرى را به دنبال داشته باشیم که در حال حاضر نیز در دستور کار گرفته است.

مظفری در خصوص اولویت‌های سرمایه‌گذاری در بخش های مختلف گردشگری جزیره کیش با تبیین برنامه های در دست اجرا بیان داشتند: جزیره کیش میزبان ۲ میلیون گردشگر است و با توجه به پتانسیل و زیر ساخت های اساسی و شرایط آب و هوایی مطلوب و خاص، در بیش از نیمی از سال جزیره کیش می تواند مقصد پرطرفدار کشورهای اروپایی به ویژه سوییس باشد.

وی افزود: گردشگران کشورهای اروپایی در ایام سرد سال این فرصت را خواهند داشت تا جهت استفاده از شرایط مناسب آب و هوایی و امکانات تفریحی، دیدنیها و تفریحات کیش و آرامش به جزیره زیبای کیش سفر کنند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در ادامه بیان داشت جزیره کیش با بهره مندی از ظرفیت های خوب اقلیمی و توسعه شاخه های مختلف گردشگری مى تواند به مقصدی برای ارائه خدمات در حوزه های گردشگری، ورزشی و گردشگری سلامت برای کشورهای اروپایی تبدیل شود.

مدیر ارشد پروژه‌های گردشگری سوئیس بیان کرد: سازمان متولی گردشگری در سوئیس به دو مقوله مهم آموزش و توسعه به ‌صورت جدی سرمایه‌گذاری کرده است و در حال حاضر سازمان گردشگری این کشور ۲۳۰ پرسنل دارد که ۶۰ درصد آن‌ها در خارج از این کشور مشغول به کارند.

فدریکو سوماروگا با توجه به اینکه ایران از مقاصد هدف جدید کشور سوئیس است، بیان داشت: هدفمان این است تا ایران را به عنوان یکی از مقاصد مهم برای سرمایه‌گذاری گردشگری تبدیل کنیم. ایران دارای مناطقی بکر و عالی بسیاری است.

ظرفیت های بالقوه گسترده ای در ایران وجود دارد. باید مشخص شود که در چه شرایطی هستیم و چه گونه فعالیت هایی امکان عملیاتی شدن را دارد. گردشگری با صنایع و نهادهای مختلفی درهم تنیده شده و هماهنگی بین آنها و سازماندهی بازارهای بین المللی و منطقه ای بسیار مهم است.

سوماروگا به ظرفیت های خوب گردشگری منطقه آزاد کیش اشاره کرد و بیان نمود: با توجه به اینکه جزیره کیش تعامل خوبی بین نهادهای دولتی و خصوصی مرتبط با گردشگری دارد، شرایط ویژه ای برای رشد صنعت گردشگری وجود خواهد داشت.

منبع سایت تور کیش: تورکیش.netنوع مطلب : رپورتاژ، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic