روایت عاشورا
عاشورا پیام زندگی
درباره وبلاگ


مطالب جامعی درباره ی واقعه ی عاشورا از جمله پیام عاشورا ، احادیث عاشورا ، معرفی كتب عاشورایی ، نمای عاشورایی ، موبایل عاشورایی و ...

مدیر وبلاگ :
خرید بک لینک
نظرسنجی
چقدر درباره عاشورا می دانید؟

مقایسه سال پیش  به امسال نشان داد 

بررسی تولید سال پیش به امسال در خدمات حمل کالا و کارگو از چین به دبی و ایران خبر از رکورد زنی در این حوزه می‌دهد. 

به گزارش روابط عمومی کارگو جین مارتین، مدیر عامل این مجموعه با اعلام اینکه سال گذشته حدود چند درصد افزایش مشتریان میزان خدمات  خدمات کارگو چین به دبی افزایش یافت،گفت: از تولید چند مشتری این محصول درسال سال گذشته به تولید مشتری های بیشتربیش از عدد در امسال رسیدیم.

مدیر عامل شرکت کارگو جین مارتین با بیان اینکه سال گذشته حدود چند مشتری  خدمات کارگو چین به دبی تولید شد، گفت: با برنامه‌ریزی و بهینه کردن خدمات به مشتریانمان در نظر داریم تا تولید این محصول را به تعداد بیشتری مشتری افزایش دهیم.

وی میزان ارائه خدمات کارگو چین به دبی در کل کشور را میزان کم خدمات حمل و نقل از چین به دبی اعلام کرد و افزود: تمام شاخص‌های ارائه این خدمت به خصوص شاخص تولید در واحد سطح رشد خوبی داشت و با توجه به روند رشد پیش‌بینی می‌شود که با افزایش چند درصدی، ارائه این خدمت در سال جاری به حدود چند درصدی مشتری های بیشتر افزایش یابد.

او خبر از بهینه کردن خدمات پس از فروش داد و اظهار داشت: زمینه بهینه کردن خدمات پس از فروشمان فراهم شده است.

این مقام مسئول درباره نتایج حاصل از این اتفاق بر مجموعه متبوع خود گفتبهتر کردن خدمات همیشه باعث افزایش مشتریان راضی و در نتیجه به سودآوری بیشتر منجر می‌شود.

وی با بیان اینکه زیرساخت‌های لازم از جمله افزایش تعداد خطوط ارتباطی با مشتریان کارگو تهیه شده، تصریح کرد: یک برنامه ریزی صحیح به همراه سرمایه‌گذاری هدفمند در حمل بار و کالا و خدمات کارگو از چین می‌تواند به افزایش توان تولیدی واردات از چین در کشور کمک کند. نوع مطلب : رپورتاژ، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
چهارشنبه 20 شهریور 1398
 

6- الا و ان الدعى بن الدعى قد ركز بین اثنتین ، بین السلة و الذلة ، و هیهات منا الذلة ، یابى الله لنا ذلك ورسوله و المومنون ، و حجور طابت و طهرت ، و انوف حمیة ، و نفوس ابیة ، من ان نؤ ثر طاعة اللئام على مصارع الكرام ... . (1)
گاه باشید كه این فرومایه (ابن زیاد) و فرزند فرومایه ، مرا در بین و دو راهى شمشیر (شهادت ) و ذلت (زندگى ) قرار داده است و هیهات ! كه ما به زیر بار ذلت برویم ؛ زیرا خدا و رسولش و مومنان از اینكه ما پذیراى ذلت باشیم ، ابا ندارد و دامنهاى پاك مادران ما و مغزهاى با غیرت و نفوس با شرافت پدران ما روا نمى دارد كه اطاعت افراد لئیم و پست را بر قتلگاه مردان با فضیلت ، مقدم بداریم
این جملات از فرازهاى دومین حسین بن على علیه السلام در روز عاشورا است .

7- اما و الله لا اجیبهم الى شى ء مما یریدون حتى القى الله و انا مخصب بدمى . (2)
آگاه باشید! به خدا سوگند! من به هیچ یك از خواسته هاى دشمنان جواب مثبت نخواهم داد تا محاسنم به خونم خضاب گشته ، و به دلقاى خدا نایل گردم.
این جمله ، از فرازهایى از سخنان حسین بن على علیه السلام است كه در روز عاشورا پس از آنكه در میان دو لشكر، جنگ مغلوبه اى واقع گردید و گروهى از یاران آن حضرت به شهادت رسیدند، براى تشجیع و تسلى بقیه یارانش ، ایراد فرموده است .
8- عند الله احتسب نفسى و حماة اصحابى . (3)
بذل جانم و كشته شدن اصحاب و یارانم كه به فرمان خداست ، به حساب اوست و از پیشگاه او در خواست اجر و پاداش مى نمایم
امام علیه السلام این جمله را در كنار پیكر قطعه - قطعه شده حبیب بن مظاهر سرباز كهنسالش ایراد فرمود.
9- انى غدا اقتل و تقتلون كلكم معى و لا یبقى منكم واحدا . (4)
من فردا كشته مى شوم و همه شما حاضرین نیز كشته خواهید شد و كسى شما زنده نخواهد ماند... و حتى قاسم و عبدالله شیر خوار نیز كشته خواهند شد.
طبق نقل نفس المهوم ، امام علیه السلام این جمله را در شب عاشورا پس از سخنرانى كه خطاب به اهل بیت و اصحاب خود ایراد فرمود، تذكر داد آنگاه كه به آنان اجازه داد مرخص شوند و صحنه كربلا را ترك نمایند، ولى هر یك از آنان به نحوى و با بیانى استقامت و پایدارى و حمایت خود را از امام علیه السلام اعلام نمودند.
10- هون على ما نزل بى انه بعین الله . (5)
تحمل این مصیبت نیز بر من آسان است ؛ زیرا خداوند او را مى بیند
بنا به نقل سید بن طاووس حسین بن على علیه السلام این جمله را هنگامى ایراد فرمود كه طفل شیر خوارش در روى دستش هدف تیر قرار گرفت و آن حضرت خون گلوى او را گرفت و به سوى آسمان پاشید.

پی نوشتها:

1- مقتل مقرم / 234. مقتل خوارزمى 2 / 7 - 8 این فراز را ابن ابى الحدید 3 / 249 از امام سجاد علیه السلام نقل نموده است .

2- مقتل مقرم / 240.
3- مقتل مقرم / 244.
4- نفس المهوم / 230.
5- نفس المهوم / 349.

منبع: کتاب پیام های عاشورانوع مطلب : پیام عاشورا، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
ویلا شمال زیر قیمت در شمال این ویلا در آب و هوا بسیار تازه و مطبوع در محله دنج و آروم با دسترسی راحت به امکانات ساخته شده است .
ویلایی با زمین وسیع و آب و هوایی جنگلی کوهستانی و روستایی در شمال با نزدیکی به امکانات رفاهی و قیمت مناسب و پیشرفته اقتصادی می باشد.
ویلایی با حیاط سازی زیبا و باغچه کاری شده با سالن بزرگ با سقف کناف کاری شده همراه با نور پردازی و آشپزخانه کابینت کاری شده با 3 اتاق خواب مستر می باشد .


نوع مطلب : رپورتاژ، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
جمعه 8 شهریور 1398


یكى از مبانى اعتقادى شیعه - در اصل همانند نبوت - برترى امام در همه اوصاف حسنه و فضایل اخلاقى انسانى است . و امام افضل افراد امت و ارجح از همه آحاد مردم باشد؛ زیرا مقدم داشتن مفضول و كسانى كه از لحاظ فضایل در سطح پایین قرار دارند بر فاضل و افراد برجسته و لایق ، عقلا نادرست و بر خلاف نظام اتم آفرینش و قانون تشریع الهى است . و این حقیقت را مى توان از این آیه شریفه به وضوح دریافت كه :

افمن یهدى الى الحق احق ان یتبع امن لا یهدى الا ان یهدى فما لكم كیف تحكمون . (1)

آیا كسى كه هدایت به سوى حق مى كند براى پیروى شایسته تر است یا آن كس كه خود هدایت نمى شود مگر هدایتش كنند؟ شما را چه مى شود، چگونه داورى مى كنید؟!
اصلا واژه امام كه از قرآن كریم گرفته شده است ، به معناى رهبر، پیشوا، الگو و سرمشق است . الگو و سرمشق در چه ؟ در همه فضایل معنوى و اخلاقى ، در علم و دانش ، در تواضع و فروتنى ، در كرامت و عزت نفس ، در عبادت و شجاعت ، در كرم و سخاوت ... و بالاخره در صبر و شكیبایى به هنگام مقابله با دشمن و در استقامت و پایدارى در دفاع از اسلام و قرآن و این است مفهوم امام
حسین بن على علیه السلام یكى از امامان و پیشوایان معصوم و یكى از این الگوهاست كه چون در صحنه مبارزه با دشمن قرار مى گیرد، پیام استقامت و پایدارى او در همه انسانها موج و تحرك ایجاد مى كند و آنجا كه اسلام به فداكارى او نیازمند است ، شعار صبر و شكیباییش براى همه جهانیان الگو و سرمشق مى گردد.
این معنا و پیام استقامت و پایدارى در كلمات حسین بن على علیه السلام بیش از پیامهاى دیگرش منعكس گردیده و تعداد این شعارها در گفتار آن حضرت كه به صورت نظم و نثر به دست ما رسیده ، بیش از سایر پیامها و شعارهایش ظهور و تجلى دارد كه در اینجا بیست مورد از آنها را ذكر مى كنیم :
1- و یزید رجل فاسق شارب الخمر قاتل النفس المحرمة معلن بالفسق و مثلى لا یبایع مثله (2)
و یزید شخصى است فاسق ، شرابخوار، آدمكش و آشكارا مرتكب فسق و فجور مى شود و شخصى مانند من با فردى مثل او بیعت نخواهد كرد
به طورى كه در صفحات گذشته اشاره نمودیم ، امام علیه السلام این جمله را در پاسخ ولید بن عتبه فرماندار مدینه ایراد فرمود كه پس از مرگ معاویه به آن حضرت پیشنهاد بیعت با یزید را مطرح نمود و این جمله در عین اینكه فساد یزید را بیان مى كند، پایدارى و استقامت حسین بن على علیه السلام را نیز مى رساند كه در مقابل فساد، به مبارزه ادامه خواهد داد: و مثلى لا یباع مثله
2- و انى لا اعطى الدنیة من نفسى ابدا
همانا من هیچ گاه زیر بار ذلت نخواهم رفت
امام علیه السلام این جمله را در پاسخ برادرش عمر معروف به اطرف بیان نمود، آنگاه كه او قبل از حركت از مدینه ، حادثه كربلا و جریان شهادت امام را از زبان امام حسن نقل و در خواست نمود كه امام از این سفر منصرف شود و با یزید سازش ‍ كند، آن حضرت در پاسخ وى ضمن اینكه آگاهى خود را بیش از آنچه عمر اطرف در جریان این حوادث بود، به اطلاع وى رسانیده و جریان شهادت خود و امام مجتبى را به طورى كه از رسول خدا صل الله علیه و آله و سلم شنیده بود براى وى نقل كرد، این جمله را هم اضافه نمود كه : به خدا سوگند! به این همه فشارها ابدا به زیر بار ذلت نخواهم رفت

3- یا اخى ، لو لم یكن فى الدنیا ملجا و لا ماوى لما بایعت یزید بن معاویة . (3)
برادر (محمد!) اگر در تمام دنیا (با این همه وسعت ) هیچ پناهگاه و ملجاءاى نباشد، باز هم من دست بیعت به یزید بن معاویه نخواهم داد
امام علیه السلام این جمله را در پاسخ برادرش محمد حنیفه فرمود، آنگاه كه وى به آن حضرت این چنین پیشنهاد نمود كه به عقیده من شما در یك شهر معین اقامت نكنید و به همراه فرزندانت در یك منطقه دور دست قرار بگیرید و از آنجا نمایندگانى را به سوى شهرها گسیل دارید، اگر مردم با شما بیعت نمودند، شكر خداى را به جاى آورید و اگر با دیگران بیعت كردند، باز هم لطمه اى بر شما وارد نخواهد گردید.
4- و انى لا ارى الموت الا سعادة ، و الحیاة مع الظالمین الا برما . (4)
من (در چنین محیط ذلت بار) مرگ را جز سعادت و خوشبختى و زندگى با این ستمگران را چیزى جز ننگ و نكبت نمى دانم
این جمله از فرازهاى سخنرانى آن حضرت است كه در روز دوم محرم ، پس از ورود به كربلا ایراد فرموده است .
5- و الله لا اعطیهم یدى اعطاء الذلیل ، و لا افر فرار العبید . (5)
به خدا سوگند! نه دست ذلت در دست آنان مى گذارم و نه مانند بردگان از صحنه جنگ و از برابرشان فرار مى كنم
امام این جمله را در ضمن سخنرانى اول خود در روز عاشورا ایراد فرمود.

1- یونس / 35.
2- لهوف / 10. بحار الانوار 44 / 325 و عوالم 17 / 174.
3- مقتل عوالم 17 / 178 و خوارزمى 1 / 188.
4- بحار الانوار 44 / 192.
5- مقتل خوارزمى 1 / 253.

منبع: کتاب پیام عاشورانوع مطلب : پیام عاشورا، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic